Nasza Kadra

Weronika Kolka-Pielecka – Dyrektor ds. administracyjnych.

“Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka” Henry Saka

Pamiętam pierwsze kredki i blok rysunkowy… Pierwsze rysunki, a na nich widziany oczami dziecka świat… Świat nieograniczonej wyobraźni, świat pełen marzeń, których lista stale się wydłużała. Pewnego dnia zapakowałam wszystkie swoje skarby do małego plecaczka. Trzymając mamę za rękę ruszyłam odważnie przed siebie. Moim oczom ukazał się dotąd nieznany budynek. A w nim piękna, przytulna sala, wypełniona dziećmi, zabawkami i Jej śmiechem… Pani Iwonka – czarodziejka, której uśmiech działał jak magiczne zaklęcie, z którą każdy dzień był pełną przygód podróżą.

Dzięki Niej nie zapomniałam, że nadal jestem dzieckiem. Dzięki Niej wkroczyłam w świat dorosłości, nie zatracając przy tym swej wrażliwości. Dzięki Niej jestem dziś nauczycielem.

I tak już od jedenastu lat. Oddana pracy z dziećmi wieku przedszkolnym. Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej, wykorzystująca w swojej codziennej pracy metodę projektów. Mama niespełna rocznej Matyldy, która jest dla mnie najlepszą motywacją do działania i dalszego rozwoju.

Anna Radzikowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel języka angielskiego, z-ca dyrektora ds. dydaktycznych.

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, dzięki którym lepiej rozumiem potrzeby dziecka. Z dziećmi pracuję od kilku lat. Swoją przygodę w pracy z najmłodszymi zaczęłam jako opiekunka oraz au pair w Hiszpanii. Potem spełniałam się w pracy jako nauczyciel przedszkolny oraz lektor języków obcych. Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci, które są moją największą miłością i inspiracją. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i budzi moją kreatywność. Staram się, żeby zajęcia były zaplanowane tak, by uczyły przez zabawę, były atrakcyjne i ciekawe oraz traktowały każde dziecko według jego możliwości i potrzeb. Moja mocną stroną są wszelkie zabawy plastyczne oraz zabawy z językami obcymi. Bardzo dobrze znam język angielski i hiszpański. Mam doświadczenie w pracy jako lektor języków w nauczaniu dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Cieszę się, że robię w życiu coś, co lubię. Interesuję się kulinariami. Lubię próbować specjałów wywodzących się z kuchni innych krajów. We własnej kuchni lubię eksperymentować, a nader wszystko kocham piec i przyrządzać desery. Czas wolny spędzam najczęściej aktywnie z rodziną. Spacery, odwiedzanie ciekawych miejsc, wycieczki… pomysłów nam nie brakuje.

Elżbieta Szpankowska – metodyk wychowania przedszkolnego, pedagog, terapeuta SI.

To dzieci od 30 lat inspirują mnie jak pełnić rolę dobrego nauczyciela

Pochodzę z rodziny z tradycjami pedagogicznymi a geny nauczania są u nas przenoszone z pokolenia na pokolenie. Po wielu latach doskonalenia się, stałam się nauczycielem dyplomowanym wychowania przedszkolnego, pedagogiem a także terapeutą integracji sensorycznej oraz arteterapii, terapii ręki i terapii ruchowej. Lubię być z dziećmi, obserwować je i uczyć się od nich, odkrywać ich talenty, predyspozycje, wspierać je w dążeniu do celu. To dzieci od 30 lat inspirują mnie jak pełnić rolę dobrego nauczyciela. A może już w dzieciństwie odkrywałam jak stać się wrażliwą i oddaną dzieciom nauczycielką, kiedy moim młodszym koleżankom organizowałam zabawę w szkołę. Dziś wspierając młode pokolenie nauczycielek w ich pracy oraz planując zajęcia edukacyjne w przedszkolu kieruję się najnowszymi osiągnieciami dotyczącymi pracy mózgu, wiedzą z neurodydaktyki i edukacji ewolucyjnej.

Przedszkole Marchewka Nauczyciel Paulina Kozera

Paulina Kozera –  nauczyciel.

,,Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator” Ralph Waldo Emerson.

Odkąd pamiętam zawsze chciałam uczyć innych. Jako dziecko tworzyłam własne dzienniki, uczyłam zabawki, kochałam też zajęcia plastyczne! Jedyne co mnie powstrzymywało to moja nieśmiałość, jednak, jak się czegoś pragnie to można wszystko przezwyciężyć, a przy dzieciach trzeba mieć dużo dystansu do siebie. Moja pasja do malowania i plastyki pozostała, a teraz chcę nią zarazić moich uczniów! Artystyczne techniki przekazuje dzieciom na zajęciach malarskich, gdzie mają możliwość malowania na podobraziach z wykorzystaniem sztalugi i profesjonalnych farb 🙂 Dodatkowo od kiedy zostałam mamą dwójki cudownych chłopaków pojawiło się zamiłowanie do zdrowego odżywiania i zdrowych słodkich wypieków. Kiedy znajdę chwilę dla siebie to uwielbiam czytać, wręcz pochłaniam książki! W swojej pracy uwielbiam to, że mogę połączyć wszystkie swoje pasje i przekazać je najmłodszym.

Martyna Klemens – nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel rytmiki.

“Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Konfucjusz

Dawno, dawno temu kilkuletnia Martynka zapragnęła grać na fortepianie – od tego wszystko się zaczęło. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Najpierw szkoła muzyczna, później studia na Akademii Muzycznej, następnie praca w kilkunastu przedszkolach jako nauczyciel zajęć dodatkowych – rytmiki. Wydawałoby się, że to wymarzony scenariusz, lecz wciąż czegoś brakowało… Aż pewnego dnia, w jednym z przedszkoli zobaczyła Panią Małgosię i jej grupę czterolatków. Pani Małgosia była oddana, czuła i niezwykle zaangażowana w swoją pracę. To był ten moment, który wszystko zmienił. Pojawiła się myśl, że to właśnie to. Po kolejnych studiach znalazłam swoją wymarzoną ścieżkę zawodową. Zafascynowana innowacyjnymi formami edukacji przedszkolnej, a w szczególności metodą projektów  i edukacją outdoorową mogłam rozpocząć nowy rozdział. Oto ja, nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz rytmiki, pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Od dziecka zakochana w każdym aspekcie muzyki, uwielbiająca śpiewać, grać, tańczyć oraz działać kreatywnie. Wyznawczyni komunikacji NVC. Prywatnie mama Leosia, który jest moim najlepszym nauczycielem. W pracy cenię najbardziej kreatywność, zaangażowanie, a przede wszystkim radość i spontaniczność dzieci. Dzieci, które są ciekawe świata, które widzą o wiele więcej niż my – dorośli. To dzięki nim każdy dzień przynosi coś nowego.

Joanna Rosińska nauczyciel Przedszkole MArchewka

Joanna Rosińska – nauczyciel.

“Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi. Choć niewielu z nich o tym pamięta.” – Antoine de Saint-Exupéry

Dzieci są dla mnie inspiracją do odkrywania świata na nowo. Pokazują jak cieszyć się z małych rzeczy, doceniać otaczającą nas naturę, kochać bezinteresownie i łatwo wybaczać. Praca z dziećmi jest niczym powrót do przeszłości. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Prywatnie jestem mamą 3 letniego Michasia i 2 letniego Szymusia. Moi synkowie uczą mnie dystansu, cierpliwości i dziecięcej spontaniczności, której nam dorosłym niejednokrotnie brakuje.

Urszula Szczęsna – asystent nauczyciela.

“Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.”

Jestem szczęśliwą posiadaczką wspaniałej dwójki dzieci – dorosłego syna (studenta PG) i 11-letniej córki, cudownego męża i dwóch kotów. Szczerze wierzę, że w dzieciach drzemią ogromne pokłady nieograniczonych możliwości, i że każde dziecko jest zdolne do rozwoju swojej inteligencji, wyobraźni i talentów poprzez zabawę. Cieszę się, że mogę im w tym pomagać swoją obecnością i wsparciem, byciem z nimi każdego dnia. Dzieci niezmiennie wprawiają mnie w zadziwienie swoją kreatywnością, mądrością, wiarą w siebie i szczerością. Praca z dziećmi przeplatała się przez całe moje życie: pomagałam tacie sprawdzać klasówki (był nauczycielem), prowadziłam drużynę zuchów, udzielałam korepetycji, projektowałam i szyłam zabawki dla dzieci, opiekowałam się dziećmi jako niania. W wolnych chwilach czytam, uczę się rysunku, scrapuję, jeżdżę na rolkach i gram z córką w Minecraft (oczywiście w trybie peaceful). Jestem zagorzałą zwolenniczką slow food i ziołolecznictwa, najbardziej cenię w życiu chwile spędzane z rodziną i przyjaciółmi.