Nasza Kadra

Weronika Kolka-Pielecka – Dyrektor ds. administracyjnych.

“Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka” Henry Saka

Pamiętam pierwsze kredki i blok rysunkowy… Pierwsze rysunki, a na nich widziany oczami dziecka świat… Świat nieograniczonej wyobraźni, świat pełen marzeń, których lista stale się wydłużała. Pewnego dnia zapakowałam wszystkie swoje skarby do małego plecaczka. Trzymając mamę za rękę ruszyłam odważnie przed siebie. Moim oczom ukazał się dotąd nieznany budynek. A w nim piękna, przytulna sala, wypełniona dziećmi, zabawkami i Jej śmiechem… Pani Iwonka – czarodziejka, której uśmiech działał jak magiczne zaklęcie, z którą każdy dzień był pełną przygód podróżą.

Dzięki Niej nie zapomniałam, że nadal jestem dzieckiem. Dzięki Niej wkroczyłam w świat dorosłości, nie zatracając przy tym swej wrażliwości. Dzięki Niej jestem dziś nauczycielem.

I tak już od jedenastu lat. Oddana pracy z dziećmi wieku przedszkolnym. Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej, wykorzystująca w swojej codziennej pracy metodę projektów. Mama niespełna rocznej Matyldy, która jest dla mnie najlepszą motywacją do działania i dalszego rozwoju.

Martyna Klemens – nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel rytmiki, z-ca Dyrektora ds. dydaktycznych.

“Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Konfucjusz

Dawno, dawno temu kilkuletnia Martynka zapragnęła grać na fortepianie – od tego wszystko się zaczęło. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Najpierw szkoła muzyczna, później studia na Akademii Muzycznej, następnie praca w kilkunastu przedszkolach jako nauczyciel zajęć dodatkowych – rytmiki. Wydawałoby się, że to wymarzony scenariusz, lecz wciąż czegoś brakowało… Aż pewnego dnia, w jednym z przedszkoli zobaczyła Panią Małgosię i jej grupę czterolatków. Pani Małgosia była oddana, czuła i niezwykle zaangażowana w swoją pracę. To był ten moment, który wszystko zmienił. Pojawiła się myśl, że to właśnie to. Po kolejnych studiach znalazłam swoją wymarzoną ścieżkę zawodową. Zafascynowana innowacyjnymi formami edukacji przedszkolnej, a w szczególności metodą projektów  i edukacją outdoorową mogłam rozpocząć nowy rozdział. Oto ja, nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz rytmiki, pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Od dziecka zakochana w każdym aspekcie muzyki, uwielbiająca śpiewać, grać, tańczyć oraz działać kreatywnie. Wyznawczyni komunikacji NVC. Prywatnie mama Leosia, który jest moim najlepszym nauczycielem. W pracy cenię najbardziej kreatywność, zaangażowanie, a przede wszystkim radość i spontaniczność dzieci. Dzieci, które są ciekawe świata, które widzą o wiele więcej niż my – dorośli. To dzięki nim każdy dzień przynosi coś nowego.

Elżbieta Szpankowska – metodyk wychowania przedszkolnego, pedagog, terapeuta SI.

To dzieci od 30 lat inspirują mnie jak pełnić rolę dobrego nauczyciela

Pochodzę z rodziny z tradycjami pedagogicznymi a geny nauczania są u nas przenoszone z pokolenia na pokolenie. Po wielu latach doskonalenia się, stałam się nauczycielem dyplomowanym wychowania przedszkolnego, pedagogiem a także terapeutą integracji sensorycznej oraz arteterapii, terapii ręki i terapii ruchowej. Lubię być z dziećmi, obserwować je i uczyć się od nich, odkrywać ich talenty, predyspozycje, wspierać je w dążeniu do celu. To dzieci od 30 lat inspirują mnie jak pełnić rolę dobrego nauczyciela. A może już w dzieciństwie odkrywałam jak stać się wrażliwą i oddaną dzieciom nauczycielką, kiedy moim młodszym koleżankom organizowałam zabawę w szkołę. Dziś wspierając młode pokolenie nauczycielek w ich pracy oraz planując zajęcia edukacyjne w przedszkolu kieruję się najnowszymi osiągnieciami dotyczącymi pracy mózgu, wiedzą z neurodydaktyki i edukacji ewolucyjnej.

Joanna Rosińska nauczyciel Przedszkole MArchewka

Joanna Rosińska – nauczyciel.

“Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi. Choć niewielu z nich o tym pamięta.” – Antoine de Saint-Exupéry

Dzieci są dla mnie inspiracją do odkrywania świata na nowo. Pokazują jak cieszyć się z małych rzeczy, doceniać otaczającą nas naturę, kochać bezinteresownie i łatwo wybaczać. Praca z dziećmi jest niczym powrót do przeszłości. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Prywatnie jestem mamą 3 letniego Michasia i 2 letniego Szymusia. Moi synkowie uczą mnie dystansu, cierpliwości i dziecięcej spontaniczności, której nam dorosłym niejednokrotnie brakuje.

Joanna Rosińska nauczyciel Przedszkole MArchewka

Ewelina Rzeczycka – nauczyciel

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż” J. Korczak

Zabawa w nauczyciela – chyba każdy nauczyciel się w nią bawił. Sadzanie misiów w szeregu, sprawdzanie obecności, wypisywanie dziennika, wymyślanie zadań. Praca w Marchewce spełniła to dziecięce marzenie, umożliwiła to czego szukałam w innych miejscach pracy. Komunikację z dzieckiem, relacje partnerskie, współpracę, wsłuchanie się w jego potrzeby, podążanie za nim, pracowanie metodami wykraczjącymi poza schematy. Cieszę się, że tu jestem i mogę wszystkiego doświadczać z dziećmi. Towarzyszyć im w dobrych i trudnych chwilach. Przytulać, żartować, po prostu być. Z wykształcenia jestem oligofrenopedagogiem, tyflopedagogiem oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim. Drogę zawodową rozpoczęłam pracująć z dziećmi z niepełnosprawnościami. Doświadczenie to sprawiło, że stałam się bardziej uważna na potrzeby dziecka, jego trudności oraz możliwości.

Przedszkole Marchewka kadra

Klaudia Pioś – nauczyciel

“Tylko dzieci wiedzą, czego szukają.” Antoine de Saint-Exupéry

Swoją pracę zawodową w przedszkolu zaczęłam na drugim roku studiów, początkowo jako asystent nauczyciela. Przez 6 lat pracowałam w środowisku międzynarodowym. Nauczyło mnie to dużej otwartości i patrzenia na daną sytuację z różnych perspektyw. 
Ukończyłam studia I i II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Pedagogika Wczesnej Edukacji, spec. j. angielski.
Uwielbiam piec i gotować. Wolne chwile poświęcam na spacery, czytanie, DIY i koncerty.
Przedszkole Marchewka kadra

Agnieszka Bronk – asystent nauczyciela

„Dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi.” Jean dr Ala Bruyére

Swoją zawodową przygodę jako asystent nauczyciela rozpoczęłam w 2014 roku. W Przedszkolu Marchewka pracuję od lipca 2022 roku.
Ukończyłam studia magisterskie w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej na kierunku Pedagogika. Prywatnie jestem mamą 15- letniej Marty i 8-letniego Filipa. Lubimy spędzać czas na spacerach, słuchaniu muzyki i wspólnym gotowaniu. Uwielbiam dzieci za ich proste i czyste postrzeganie świata, o którym my dorośli często zapominamy.
Celem mojej pracy jest stworzenie dzieciom przyjaznej atmosfery i zapewnienie im bezpieczeństwa.